Önköltséges hallgatók rendkívüli szociális ösztöndíja
BME EHK / ESZB / PÁLYÁZATOK / Önköltséges hallgatók rendkívüli szociális ösztöndíja

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Egyetemi Szociális Bizottsága (ESZB) pályázatot hirdet a rendkívüli szociális ösztöndíj elnyerésére az önköltséges hallgatók számára
Az ösztöndíjra azon hallgatóknak van lehetősége pályázni, akik váratlan esemény bekövetkeztében szociálisan rászorulóvá váltak, akiknek szociális helyzetében váratlan romlás történt.

Az Önköltséges hallgatók rendkívüli szociális ösztöndíja egy egyszeri juttatást jelent.
A hallgatónak lehetősége van egy félévben több pályázat leadására is, amennyiben több esemény is indokolja ezt, de eseményenként csak egyszer lehet pályázni.

• A pályázat leadási határideje: a szociális helyzet romlását előidéző eseményt követő fél éven belül.
  • 2021/2022. tanév utolsó kifizetési időpontjáig, legkésőbb június 10-ig szükséges benyújtani hiánytalanul a pályázatot.
  • Pályázni a Neptun rendszeren keresztül lehetséges, a 909-es kérvény leadásával.
  • A 909-es kérvény kiválasztását követően a Önköltséges hallgatók rendkívüli szociális ösztöndíja opció megadása szükséges.

Rendkívüli szociális ösztöndíjra a TJSZ 3. sz. melléklete szerinti esetekben lehetséges pályázni:

• Gyermek születése a háztartásban,
  • Háztartásban élő személy halála,
  • Nem egy háztartásban élő hozzátartozó halála,
  • Háztartásban élő eltartók halála,
  • Egészségügyi helyzet romlása,
  • Váratlanul megnövekedett kiadások.

A Rendkívüli szociális ösztöndíj eljárásrendje a BME TJSZ 3. számú mellékletében található a 2. §-ban. A pályázat pontrendszere a 3/2021. Kancellári Utasítás 2. sz. mellékletében található.

A pályázattal kapcsolatban felmerülő kérdéseket a szoc@bmeehk.hu e-mail címen tudjátok feltenni.

Önköltséges hallgatók rendkívüli szociális ösztöndíja pályázati kiírás

Rendkívüli szociális ösztöndíj igazoláslista
Rendszeres szociális ösztöndíj igazoláslista