"Mindenképp fontos, hogy legyen valami célja az embernek"-Gépészmérnökként az egyetem után

2019. okt. 27.

Szeker Balázs a gépész karon végzett, majd légtechnikai termékmenedzserként helyezkedett el. Sokat dolgozott az évek során, mígnem igen jól felkészülve tehette meg belépését a munkaerőpiacra.

„Légtechnikai termékmenedzser vagyok, műszaki tanácsadó mérnök. Áramlástechnikai mérnökként végeztem a gépész karon, így a légtechnika az adódott nálam. A gazdasági tárgyakat nem igazán szerettem, így a termékmenedzser pozíció érdekes választásnak tűnhet, viszont arra jutottam, hogy inkább igényel műszaki tudást, mintsem gazdaságit. Mesterképzés végén belevágtam, heti két napot dolgoztam, ingázva Budapest és Cegléd között, amint végeztem az egyetemen el is kezdtem teljes állásban dolgozni."

Mik azok az órán felüli tevékenységek, amelyek a leginkább hozzájárultak a szakmai tudásod és ezen készségek bővüléséhez, illetve kialakulásához?

„Egyértelműen a szakkollégiumot mondanám. A Gépész Szakkollégiumban voltam, azon belül az Áramlástan szakosztályban. Ott egyrészt csapatként is kell dolgozni, mint például a kutatók éjszakáján konkrétan a tanszékkel együttműködve. Hasznos szakmailag is, hiszen fel is kell készülnöd az egyes témakörökből, illetve kézzel megkreálsz valamit, amit be tudsz mutatni az embereknek; időseknek és fiataloknak, hozzáértőknek és kevésbé hozzáértőknek egyaránt.„

Hogyan élted meg azt a váltást amikor kikerültél a munka világába?

„Azért csak hiányzik, hogy a barátaimmal, korombeli fiatalokkal együtt legyek, ez mindenképp negatívum. Ezen felül az is, hogy minden nap reggel nyolcra kell menni. A másik oldal viszont, hogy ötig dolgozom, aztán vége. Ha csak ellébecolnék pár órával, akár csak annyival, hogy egyetemista legyek, akkor nyilván jobb lenne egyetemistának lenni – tisztán annak –, de előbb utóbb fel kell nőni. Eljön az az idő is, hogy nem lehet mindig bulizni meg ilyenek. „

Gépész karon végzettek statisztikai adatai

tanulmányok részét képező kötelező szakmai gyakorlatot teljesítők aránya

gyakorlati helyen később alkalmazottak aránya