Rendszeres szociális ösztöndíj és Alaptámogatás pályázatok - 2022/23/1 - Információk

2022. júl. 06.

Kiírásra kerültek a 2022/23. tanév őszi félévére vonatkozó Rendszeres szociális ösztöndíj és Alaptámogatás pályázatok. Az elnyerhető támogatásokkal és a pályázás menetével kapcsolatos legfontosabb információkat az alábbi hírben olvashatjátok.

A Rendszeres szociális ösztöndíjra való jogosultság
Rendszeres szociális ösztöndíjra az a hallgató pályázhat, aki teljes idejű alap-, mester-, osztatlan vagy doktori képzésben vesz részt és

1. államilag támogatott vagy állami ösztöndíjas képzési formában vesz részt, vagy
  2. tanulmányait államilag támogatott vagy állami ösztöndíjas képzési formában kezdte meg és az adott szakon, szakképzésben megkezdett féléveinek száma alapján jogosult lenne államilag támogatott képzésben való részvételre.

A képzéseinek számától függetlenül egy pályázó egy pályázatot nyújthat be az adott ösztöndíjra.

Pályázni a MŰEPER rendszeren keresztül lehetséges, a szükséges igazolásokat szükséges hiánytalanul feltölteni és határidőig elektronikusan leadni.

Határidők

2022. szeptember 16.
Felszólalás 2022. szeptember 17. - szeptember 20. 23:59
a MŰEPER rendszeren keresztül
Végleges eredményről való kiértesítés 2022. szeptember 22.
Jogorvoslat
A végleges eredményt követő 15 napon belül
a Neptun rendszerben leadott 903-as kérvénnyel

A Rendszeres szociális ösztöndíj eljárásrendje, igazoláslistája és pontrendszere a BME TJSZ 3. számú mellékletében található.

TJSZ Törzsszöveg
TJSZ 3. sz. melléklet

A 2022/2023. tanévre vonatkozó Rendszeres szociális ösztöndíj és Alaptámogatás pályázati kiírásokat és a kiírás részét képező Adatvédelmi Tájékoztatót itt találjátok meg:

Alaptámogatás pályázati kiírás 2022/2023. tanév
Rendszeres szociális ösztöndíj pályázati kiírás 2022/2023. tanév
Adatkezelési Tájékoztató

Szeretnénk felhívni a figyelmeteket a 2021/22. tavaszi félévhez képest az ösztöndíj leadási folyamatában történt néhány változásra is:

Pontrendszerben történt változások:

• Amennyiben a tartózkodási hely elutasított kollégiumi férőhely miatt az állandó lakcímtől eltérő cím, akkor is kapható pont, ha nem a vizsgált időszak teljes ideje alatt állt fenn a körülmény (tehát pl. albérletből az időszak közben várólistáról bekerültetek kollégiumba). Ilyen esetben 5 pont jár a tartózkodási helyre (a kollégiumi férőhelyre 3 pont jár, amennyiben valaki az egész időszak alatt elutasított férőhely miatt tartózkodott más címen, akkor pedig 7 pont)

Igazolásokkal kapcsolatos változások:

• A háztartás felépítésére vonatkozó új kategória a "Házastársával élő, eltartó(i)tól külön élő 25 év alatti pályázó". Ez azt jelenti, hogy amennyiben még 25 év alattiak vagytok, és a szintén 25 év alatti, tanuló eltartott házastársatokkal éltek egy háztartásban, már ilyen módon is van lehetőség a pályázásra.

Az elektronikusan feltöltött igazolások megfelelő kitakarása továbbra is nagyon fontos, mert enélkül nem fogadható el az adott igazolás! Az igazolások pontos követelményeit az Igazoláslistában találhatjátok, így ennek figyelmes elolvasását ajánljuk!

A pályázattal kapcsolatban felmerülő kérdéseket a szoc@bmeehk.hu e-mail címen tudjátok feltenni, vagy a megfelelő kari levelezőlistákon.

Sikeres pályázást kívánunk!

üdvözlettel,

Egyetemi Szociális Bizottság

2022. máj. 15.