Erasmus+
Főoldal / OKTATÁS / Erasmus+

Mi az az Erasmus+, miért jó Neked?

Az Erasmus+ a korábbi Erasmus programot váltja fel, melynek keretein belül lehetőséged van egy külföldi felsőoktatási intézményben eltölteni egy vagy akár két félévet. Miközben világot látsz, tudod gyakorolni az idegen nyelvet, tapasztalatokat szerzel, még ösztöndíjat is kapsz, ezzel is támogatva a külföldi megélhetésed.

Hová jelentkezhetsz?

A BME-ről több, mint 500 felsőoktatási intézménybe jelentkezhetsz. A megpályázható helyek listája az alábbi linken található: http://www.erasmusplusz.bme.hu/megpalyazhato-helyek

Mekkora ösztöndíjban részesülhetsz?

Az ösztöndíj mértéke havi 300-500 € között változik attól függően, hogy melyik országba utazol. További részletek: http://www.erasmusplusz.bme.hu/osztondij-osszege

Mit kell tenned?

Az Erasmus+ ösztöndíj minden tanév őszi félévének végén, tavaszi félévének elején kerül kiírásra, aminek keretein belül a következő két félévre pályázhatsz. A beszerzendő dokumentumokról, határidőkről a BME Erasmus+ oldalán tájékozódhatsz: http://www.erasmusplusz.bme.hu/fontos-dokumentumok.

Minden karon eltérő a pontozási rendszer, amiket szintén a fenti linken érhetsz el.

További információk

A korábbi pályázók élménybeszámolóit itt éred el: http://www.erasmusplusz.bme.hu/elmenybeszamolok

A pályázásnak nem feltétele a nyelvvizsga, azonban a legtöbb intézménynél szükséges egy nyelvtudást igazoló dokumentum leadása. Az igazolás kiállítása történhet nyelvvizsga alapján, illetve a BME-n elvégzett nyelvi tárgyak alapján. Fontos változás a korábbi évekhez képest, hogy amennyiben a fentiek egyike sem teljesül, az Idegennyelvi Központ a továbbiakban nem állít ki igazolást személyes elbeszélgetés alapján. Amennyiben nem rendelkezel nyelvvizsgával, érdemes tehát a pályázás előtti őszi félévben teljesíteni valamilyen nyelvi tárgyat.

Ha kérdésed merül fel, keresd a kari Erasmus felelős képviselőt vagy Erasmus koordinátor oktatót:

ÉMK
Katona Rebeka
katona.rebeka@vpk.bme.hu
Dr. Lovas Tamás
lovas.tamas@fmt.bme.hu

GPK
Heszler András
heszler.andras@ghk.bme.hu
Dr. Szentannai Pál
szentannai@energia.bme.hu

ÉPK
Szabó Dániel
szabo.daniel@epiteszhk.bme.hu
Dr. Benkő Melinda
benko@urb.bme.hu

VBK
Benda Bianka
benda.bianka@vegyeszhk.hu
Dr. Hell Zoltán
zhell@mail.bme.hu

VIK
Pammer Áron
pammer.aron@vik.hk
Dr. Számel László
szamel.laszlo@vet.bme.hu

KJK
Dózsa Eszter
dozsa.eszter@kozlekkar.hu
Dr. Bohács Gábor
gabor.bohacs@logisztika.bme.hu

TTK
Oroszki Norbert Mihály
oroszki.norbert@ttkhk.bme.hu
Dr. Moson Péter
moson@bme-tk.bme.hu

GTK
Weininger Fruzsina
weininger.fruzsina@gtkhk.bme.hu
Hevér Boglárka
boglarka@kgt.bme.hu